• Wydatki na obiad z kontrahentem, a koszty uzyskania przychodu

  Posted on Lipiec 10, 2012 by in Biuro rachunkowe Kraków cennik, Biuro rachunkowe Kraków cennik, Biuro rachunkowe Niepołomice, biuro rachunkowe Wieliczka cennik, Usługi księgowe
  Biuro rachunkowe Kraków,  usługi księgowe Kraków, Nowa Huta, Podgórze, Bieżanów
  Biuro rachunkowe Wieliczka 

   Koszty reprezentacji nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z  art. 23 ust. 1 pkt 23 updof i art. 16 ust. 1 pkt 28  updop. Wyszczególnione jest w ww. aktach prawnych wydatki na reprezentację w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.

  Wiele kontrowersji, w związku z tym również zapytań ze strony klientów budzi ten zapis, stąd ciągłe zapytania do specjalistów naszego biura rachunkowego. Nigdzie bowiem nie jest zdefiniowany termin „reprezentacja”.   Do niedawna w interpretacjach fiskusa, orzecznictwie, jak i w praktyce, akceptowany był pogląd, że skoro pojęcie reprezentacji nie zostało zdefiniowane w ustawach podatkowych, to należy posiłkować się definicją słownikową. Jednak kojne orzecznictwa sądowe wykazują, iż  konieczne jest odstąpienie od słownikowego znaczenia słowa „reprezentacja”.

  Kolejne orzecznictwa sądowe są niestety niekorzystne dla podatnika i przedsiębiorcy. Wskazującą, że dla oceny wydatków o charakterze reprezentacyjnym nie ma znaczenia, czy wydatkom można przypisać cechy okazałości i wystawności. Takie podejście sądów administracyjnych może utrącić możliwość zaliczania drobnych wydatków na poczęstunek kontrahentów, zarówno odbywający się w siedzibie firmy, jak i poza nią, do kosztów podatkowych.

  KeyTax

  http://keytax.pl/

  Biuro Rachunkowe

  Kraków, Wieliczka

  Zapraszamy do współpracy,  komentowania i zadawania pytań

  Nasze biuro rachunkowe oferuje kompleksową obsługę księgową firm i osób fizycznych

   

   

   

  Biuro rachunkowe Wieliczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>